Dlaczego domki nad morzem?

0
65
Rate this post

Co raz częściej turyści wypoczywający nad morzem wybierają domki letniskowe, jako idealną formę noclegu. Co sprawiło, że popularne pokoje gościnne w ośrodkach wczasowych lub pensjonatach tracą swoich zwolenników, a kwaterodawcy oferujący noclegi w domkach przeciwnie – z każdym rokiem zyskują?

Przepłynęło już dużo wody w naszym Bałtyku, od czasów w których domki letniskowe kojarzyły się z ciasnymi, ciemnymi pomieszczeniami, w których nierzadko wyczuć można było nieprzyjemny zapaszek zbutwiałego drewna i wilgoci. Bo tak najczęściej kojarzone były domki w ośrodkach, postawionych jeszcze za czasów „Gierka”.

Podróżując po Polskim wybrzeżu bardzo trudno takich szukać, bo w ich miejsce wyrosły nowoczesne konstrukcje, nierzadko ekologiczne domki z bala.

Domki te, to zazwyczaj obszerne pomieszczenia z osobnym salonem i sypialniami, które oprócz tradycyjnych wygód oferują nam coś więcej, a mianowicie poczucie prywatności i odosobnienia. Coś, czego od zawsze brakowało ośrodkom wczasowym i ich pokojom. Domki letniskowe nad morzem to idealny wybór dla jednej, dwóch rodzin, które chciałyby wspólnie spędzić wakacje. Niemal każdy właściciel takiego domku oferuje wczasowiczom miejsce parkingowe tuż przed domkiem, miejsce na grilla (własne, nie współdzielone z czterdziestą innych osób) oraz nierzadko taras, który zapewni nam wypoczynek nawet w deszczową pogodę.

Komfortowe wyposażenie domków, czasem zawstydza kilka razy droższe apartamenty, a nierzadko zdarza się, że posiadają kominek, który doda uroku naszym wieczornym posiedzeniom ze znajomymi przy trzaskającym w ogniu drewnie.

Do wyboru mamy całoroczne, komfortowe domki letniskowe lub ich tańsze, mniejsze wersje, zwane często campingowymi lub wczasowymi. Warto również zwrócić uwagę na coraz bardziej popularne nad morzem – domki holenderskie, czyli obszerne pomieszczenia wykonane z konstrukcji drewnianych lub tworzyw sztucznych, o zadziwiająco atrakcyjnej cenie wynajmu.

Wszystko to sprawia, że popularność nadmorskich domków coraz częściej wzrasta. Z każdym rokiem powstaje ich coraz więcej, dlatego że zapotrzebowanie na intymną i komfortową formę wypoczynku ciągle rośnie, a przystępna cena wynajmu ich, wręcz zachęca nawet tych początkowo niezdecydowanych.