Warto odwiedzić Olsztyn

0
62
Rate this post

Olsztyn to ciekawe miasto, charakteryzujące się poniemiecką architekturą, gdzie wyraźnie dominuje – jako budulec – czerwona iście cegła. Ponadto, miasto spełnia rolę stolicy województwa Warmińsko-Mazurskiego.To liczące około 200 tys. mieszkańców miasto warto odwiedzić z kilku powodów.

Przede wszystkim na uwagę zasługuje zabytkowe Stare Miasto z masą zróżnicowanych kamieniczek. Przy okazji warto nadmienić, że ze Starówką bezpośrednio sąsiaduje dawny krzyżacki Zamek, który można – za opłatą – zwiedzić. A na dziedziniec można nawet wejść zupełnie za darmo.

Olsztyn cechuje się również ogromną ilością jezior. W samym mieście jest ich trzynaście, choć wszystkie źródła nie są tutaj zgodne. Poza tym jest jeszcze masa jezior w bezpośrednim sąsiedztwie miasta.

Kortowo to z kolei dzielnica studentów, będąca jednocześnie kampusem akademickim. Znajdziemy tam malownicze parki w sąsiedztwie dwóch jezior, boiska sportowe, zbiorowiska akademików i wkomponowane w ten cały pejzaż klimatyczne ławeczki. Prawdziwa turystyka.

Między innymi z tych powodów warto odwiedzić miasto Olsztyn.