Niezapomniana podróż do Japonii

0
54
travel planning map tourism traveler plan holiday ticket lay desk flat tourist booking journey hand pointing plane trip concept - stock image
Rate this post

Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się w ogóle, czy warto wybrać się do Japonii to nie powinien tego robić, tylko jak najszybciej kupić bilet lotniczy i odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni. Każdy, kto chce poczuć prawdziwie japoński klimat powinien wybrać się do Japonii wiosną lub jesienią. Wiosną, w kwietniu, kwitną tam wiśnie, które przecież są znakiem rozpoznawczym tego kraju, natomiast w grudniu można podziwiać czerwone liście klonów, które też dla Japończyków mają znaczenie symboliczne. Tak też najczęściej Japonia wycieczki organizują wszystkie znane biura podróży. Trzeba też pamiętać, że latem w Japonii trwa pora deszczowa, jest bardzo parno, gorąco, duszno i praktycznie cały czas pada deszcz, więc naturalne jest to, że zwiedzanie też jest w jakiś sposób utrudnione.

 

Dla kogo jest Japonia? Japonia to połączenie starego z nowym, dlatego też świetnie odnajdą się tam zarówno Ci, którzy chcą podziwiać starożytną kulturę japońską, jak i Ci, którzy interesują się jej bardziej nowoczesną stroną. Japonia wycieczki są też świetną alternatywą na wakacje z dziećmi, ponieważ jest to bardzo bezpieczny kraj, a najmłodsi też będą zadowoleni z mnóstwa atrakcji, które zapewnią im miejscowi. Ile pieniędzy trzeba zabrać ze sobą do Japonii? Walutą obowiązującą w Japonii są jeny, dla przykładu: bilet całodniowy na metro kosztuje 710 jenów, natomiast dobry obiad w restauracji sieciowej można zjeść już poniżej 1000 jenów. Sensownym budżetem, który pozwoli na wygodny nocleg, podróż szybkimi pociągami, zwiedzanie miejsc, które trzeba opłacić, a także jedzenie w restauracjach jest 7000 złotych na osobę na dwa tygodnie pobytu. Z takim budżetem możemy mieć pewność, że będziemy zadowoleni z wyjazdu i nasycimy się Japonią.

 

Pierwsze kroki w Japonii należy skierować do Tokio. Gwarantujemy, że jest tam tyle atrakcji, że spokojnie można poświęcić na to miasto nawet 5 dni. Tokio to fantastyczne, nowoczesne miasto z zachwycającymi neonami, tętni życiem także nocą, także nawet amatorzy nocnych rozrywek znajdą tam coś dla siebie.