tel. (+48) 34 366 16 26 kom. (+48) 728 392 476 e-mail: lampyprezent@interia.pl

OŚWIETLENIE LED – WADY I ZALETY
4.jpg

Na przełomie ostatnich lat coraz bardziej popularniejsze stało się wykorzystanie LED w oprawach oświetleniowych jako źródło światła. Stosuje się je jako zamienniki standardowych żarówek oraz jako moduły wbudowane w dany typ lampy. Zalety płynące z stosowania oświetlenia LED są bardzo duże i będą coraz większe. Na początek warto dowiedzieć się jednak trochę więcej o technologii LED.

Lampa: Indiro 71306

LED to w języku angielskim light-emitting diode - w tłumaczeniu dioda emitująca światło. Dioda była już wynaleziona ponad 50 lat temu przez amerykańskiego inżyniera Nicka Holonyakow Juniora. W wielu dziedzinach korzysta się z technologii LED np. motoryzacji, medycynie czy też różnych technologiach ułatwiających nam codzienne użytkowanie różnych urządzeń.

W branży oświetleniowej LED jest obecnie bardzo ważny i coraz częściej wykorzystywany. Wyróżniamy dwa główne warianty LED w lampach.
Pierwszy to diody w obudowie i z trzonkiem, to alternatywa dla klasycznych żarówek. Możemy je zakupić osobno i zastąpić żarówki halogenowe, gazowe, czy też świetlówki dobierając pasujący do danej oprawy trzonek – gwint.
Natomiast drugi typ to moduły LED, dzięki zastosowaniu niewielkich pojedynczych diod stwarza możliwość projektowania opraw o różnych kształtach, których nie dałoby się stworzyć w przypadku zastosowania tradycyjnych żarówek.

Wybierając żarówkę LED pamiętajmy również o barwie światła, czy będą nam potrzebne diody o „barwie ciepłej białej”, czy też „ zimnej białej”. Wadą oświetlenia LED jest właśnie tego typu barwa światła do której trzeba się przyzwyczaić, gdyż jest troszkę inna od tradycyjnej, zwłaszcza diody białe zimne. Warto również pamiętać iż LED nie będzie współpracował poprawnie z tradycyjnymi ściemniaczami oświetlenia. Technologia LED jest też problematyczna ze względu na to, że standardowo oferuje skupioną wiązkę światła. Dzięki czemu niektóre rodzaje lamp LED idealnie nadają się jako oświetlenie punktowe. Na szczęście w chwili obecnej udaje się osiągnąć także światło rozproszone.

Lampa: Omnia 71316

Chociaż istnieją wspomniane wyżej problemy z oświetleniem LED, to i tak korzyści z ich używania przeważają. Główną pozytywną cechą diod jest ich żywotność sięgająca nawet 100 tys. godzin co daje w rezultacie 11 lat ciągłego działania. Diody LED są również bardziej odporne na uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak niską temperaturę czy wilgoć. Dużym atutem jest również to że diody nie nagrzewają się, istnieje niskie ryzyko poparzenia, czy pożaru. Kolejnym plusem jest także pozytywny wpływ na środowisko. Jeśli chcemy być eko to powinniśmy zainwestować w oświetlenie LED. Diody LED nie zawierają rtęci oraz innych substancji szkodliwych dla środowiska, a ze względu na długą żywotność rzadko się je wymienia i wyrzuca.

Lampa: Eratto 64394

Oświetlenie LED to również nowe możliwości w doborze koloru światła. Kupując żarówki, które są dostępne na rynku, będziemy mogli modyfikować nimi kolor światła w dowolnej chwili za pomocą pilota dołączonego do zestawu, bądź smartfona.

Lampy LED to obecnie bardzo chętnie zakupywane oświetlenie. Nasz sklep poszerza swoją ofertę o coraz większy asortyment z tego typu technologią. Staramy się wyjść naprzeciw naszym Klientom by ułatwić im wybór oświetlenia do swojego wnętrza i aby bez obaw wybierali oświetlenie LED. Obecnie technika powinna współgrać z środowiskiem by nie przynosić szkód i czerpać z niej jak najwięcej – więc warto inwestować w LED.

Jeżeli możemy pomóc w wyborze optymalnego oświetlenia do wnętrza prosimy o kontakt.
Mail: lampyprezent@interia.pl
Telefon: 34 366 16 26, 728 392 476

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl