Regulamin

REGULAMIN

Sklep internetowy, znajdujący się pod adresem www.lampy-prezent.pl prowadzony jest przez firmę: 

PREZENT SP. Z O.O.

Ul. Dojazdowa 1

42-200  Częstochowa

NIP: 573-258-85-21 REGON:152190758

Nr rachunku bankowego (Raiffeisen Polbank): 07 1750 1211 0000 0000 0512 2414


WARUNKI DOKONYWANIA ZAKUPÓW

1. Do zakupów w sklepie internetowym upoważnione są wyłącznie osoby pełnoletnie.

2. Oferta sklepu internetowego obowiązuje na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

3. Użytkownik składając zamówienie potwierdza, że zapoznał się z treścią regulaminu sklepu i zaakceptował postanowienia w nim zawarte

4. Wszystkie ceny podawane w sklepie internetowym lampy-prezent.pl są cenami wyrażonymi w złotych polskich (PLN) i zawierają podatek VAT.

5. Na zakupiony towar sklep internetowy wystawia Fakturę Vat lub paragon.

6. Sklep internetowy przyjmuje zamówienia przez całą dobę we wszystkie dni roku. Zamówienia złożone w niedziele i święta rozpatrywane będą pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach.

7. W celu realizacji zamówienia użytkownik jest zobowiązany do pełnego oraz zgodnego ze stanem faktycznym wypełnienia formularza danych osobowych, adresowych i kontaktowych.


WARUNKI DOSTAWY ZAMÓWIEŃ

8. Sklep internetowy lampy-prezent.pl wysyła zamówione produkty za pośrednictwem firmy kurierskiej .

9. Termin realizacji zamówienia wynosi od 2 do 14 dni roboczych (licząc od momentu potwierdzenia zamówienia).

10. Czas oczekiwania na zamówienia z akcji promocyjnej wynosi od 2 do 14 dni roboczych (licząc od momentu potwierdzenia zamówienia).

11. W przypadku braku dostępności jakiekolwiek towaru zawartego w zamówieniu Klient zostanie poinformowany o stanie zamówienia i podejmie decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

12. Przy zakupie powyżej 500 zł  dostawa towaru jest bezpłatna.

13. W przypadku zakupów poniżej 500 zł do faktury/paragonu doliczone będą koszty wysyłki: 

(a) 18  zł – przesyłka przedpłata na konto,

(b) 18  zł – przesyłka płatność Przelewy24,

(c) 25  zł – przesyłka pobraniowa.

14. Realizacja zamówienia rozpoczyna się: a)  w przypadku płatności przelewem tradycyjnym bądź Przelewem 24 - po zaksięgowaniu na koncie firmy RaiffeisenPolbank 07-1750-1211-0000-0000-0512-2414 kwoty zamówienia, b) w przypadku płatności przy odbiorze – po wysłaniu przez dział handlowy potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji.


DODATKOWE RABATY

15. Udzielamy rabatów w wysokości:

- 2% przy zakupach powyżej 500.00  zł - 4% przy zakupach powyżej 1200.00  zł - 5% przy zakupach powyżej 2000.00  zł - 9% przy zakupach powyżej 3500.00  zł .

 

PRYWATNOŚĆ

16. Wypełnienie arkusza z danymi Klienta równoznaczne jest ze zgodą na przechowywanie oraz przetwarzanie danych do celów marketingowych przez naszą firmę. Zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 27 sierpnia 1997 Firma PREZENT nie przekazuje zgromadzonych danych osobom trzecim. Dane te traktowane są jako wyjątkowo poufne i wgląd do nich mają jedynie pracownicy obsługujący sklep. Kupujący ma na żądanie pełne prawo wglądu, poprawienia lub usunięcia swoich danych z bazy sklepu.


REKLAMACJE

17. Przy odbiorze przesyłki należy w obecności kuriera sprawdzić czy opakowanie z towarem jest oryginalnie zapakowane. W przypadku gdy paczka jest otwarta lub w widoczny sposób uszkodzona, należy spisać w obecności kuriera protokół szkody (odpowiedni druk reklamacyjny posiada przy sobie kurier firmy przewozowej) i nie odbierać przesyłki oraz niezwłocznie skontaktować się ze sklepem lampy-prezent.pl.

18. W przypadku wykrycia wady produktu podczas użytkowania lub montażu prosimy wypełnić formularz reklamacyjny dostępny na stronie sklepu (do pobrania tutaj).

19. Reklamacje rozpatrywane są w terminie 14 dni roboczych od daty dostarczenia produktu.

20. Reklamowany produkt należy odesłać w oryginalnym opakowaniu wraz z wszelkimi otrzymanymi akcesoriami (przewody, klosze, instrukcje) do siedziby firmy. W przypadku niespełnienia tych warunków sklep zastrzega sobie prawo do nieuwzględnienia reklamacji.

21. Koszt dostarczenia przesyłki do firmy PREZENT leży po stronie klienta.

22. Po zakończeniu procedury reklamacyjnej produkt jest przekazywany klientowi za pośrednictwem firmy kurierskiej na koszt:

(a) firmy - w przypadku uznania reklamacji (wykrycia wady produktu, która wystąpiła bez winy klienta),

(b) klienta - w przypadku gdy wada produktu powstała np. na skutek nieprawidłowego użytkowania, przechowywania itp. (z winy klienta), lub w przypadku, gdy wady nie stwierdzono.  


GWARANCJĄ NIE SĄ OBJĘTE

23. Nie wszystkie oprawy mają w komplecie żarówki, reklamacją nie podlegają żarówki, które są dołączane, ponieważ są to żarówki testowe.

24. Czynności przewidziane w instrukcjach obsługi lub instalacji do wykonania których zobowiązany jest Klient we własnym zakresie i na własny koszt.

25. Uszkodzenia mechaniczne, elektrostatyczne (w tym powstałe na wskutek wyładowań atmosferycznych), termiczne (z wyłączeniem szkód powstałych w wyniku emisji ciepła, prawidłowo dobranego żarnika) spowodowane wilgocią lub wodą lub celowe uszkodzenie produktu.

26. Uszkodzenia i wady wynikłe na wskutek niewłaściwego lub niezgodnego ze specyfikacją techniczną montażu, użytkowania, przechowywania czy konserwacji.

27. Uszkodzenia powstałe na wskutek niewłaściwej eksploatacji ,instalacji wszelkich samodzielnych napraw, przeróbek dokonywanych przez klienta.


ZWROT 

28. Klient który dokonał zakupu na stronie internetowej www.lampy-prezent.pl zawarł umowę na odległość i zgodnie z art. 7 ust.1 ustawy z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U z 2000r. nr 22 poz.271 z póź. zm.) może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w postaci wypełnionego formularza zwrotu w terminie dziesięciu (10) dni liczącego się od dnia otrzymania przesyłki. Do zachowania tego terminu należy skontaktować się z naszym Działem Obsługi Klienta wysyłając wiadomość na adres sklep@lampy-prezent.pl lub dzwoniąc na numer 34 360 83 84 lub 728 392 476, a następnie odesłać do nas wypełniony dokument zwrotu przed upływem 10 dni. Klient zobowiązany jest do zwrotu zamówionego Towaru na adres wskazany podczas kontaktu z biurem obsługi klienta lub na adres siedziby Sprzedawcy niezwłocznie i nie później niż w ciągu 14 dni od dnia odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Do odsyłanego Towaru należy załączyć wydrukowany formularz zwrotu.

29. Towar powinien być zwrócony w takim stanie, w jakim został zakupiony - w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu wraz z dowodem zakupu oraz wszelkimi produktami, które zostały dołączone gratis,  nadający się do dalszej odsprzedaży. Sprzedawca zachowuje prawo do odmowy przyjęcia zwrotu Towaru w przypadku gdy jest on niekompletny lub uszkodzony. Koszt przesyłki zwrotnej ponosi Klient.

30. Zwrot należności do Zamawiającego nastąpi w ciągu 14 dni roboczych po otrzymaniu nieuszkodzonego, zwracanego towaru, przelewem bankowym na wskazane przez Zamawiającego konto bankowe.


UWAGI

31. Informujemy iż dołożyliśmy starań, by informacje zawarte na stronach sklepu były zgodne z prawdą i aktualne, jednak informacje te nie są objęte jakąkolwiek gwarancją. Istnieje jedynie niewielkie prawdopodobieństwo, że opisy umieszczone na stronach sklepu lub zdjęcia mogą nieznacznie odbiegać od wyglądu w rzeczywistości.


POSTANOWIENIA KOŃCOWE 

32. Sklep internetowy www.lampy-prezent.pl  zastrzega sobie prawo do:

(a) Wprowadzania zmian cen oraz ilości towarów bez wcześniejszego uprzedzenia.

(b) Niezrealizowania zamówienia w przypadku braku dostępności towaru.

(c) Wycofania poszczególnych produktów z oferty.


Wszelkie opinie i zapytania dotyczące pracy sklepu prosimy kierować pod numery telefonów: 34/ 360 83 84, 728 392 476

lub

na e-mail: sklep@lampy-prezent.pl